| robbyy a întrebat:

Cum se joaca microsoft flight simulator? cum controlez avionul? cine stie funda!

Răspuns Câştigător
| LucaTheodor a răspuns:

Uite:

Pasul 1 - Prima data dai LEARNING CENTER in dreapta.
Pasul 2 - Cand intrii, sus scrie KEY TOPICS, SITE MAP, INDEX si LESSONS si dai click pe LESSONS. Acolo sunt lectii.

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Omule ...ala e un joc complicat!
toate comenzile pe care le vezi pe bordul la avion au un anumit rol!
cauta niste tutoriale pe youtube ...ca este un adevarat simulator!

| VATSIM a răspuns:

Microsoft Flight simulator este un simulator destul de complicat, daca ai pasiune si vrei sa inveti a zbura, atunci o sa ai nevoie de ceva timp sa studiezi documentatia. In principiu se controleaza motoarele cu tastele f1, f2, f3, f4... flaps cu f5, f6, f7, f8, eleroanele si profundorul din sageti. Oricum nu recomand folosirea tastaturii pentru a controla avionul ca este foarte greu. Achizitioneaza-ti un joystick si va incepe sa devina interesant. Pe reteaua de zbor vatsim se organizeaza cursuri pentru a invata cum sa zbori in simulator. De asemenea ai si documentatie multa pe www.vatsim.net si www.vateud.net dar cum a spus cineva mai devreme e indicat sa incepi cu lectiile din simulator. Spor