| anonim_4396 a întrebat:

Cum Se Numea Jocul Ala Cu Bile In Care Bila Ta Putea Fi De Hartie, Piatra si lemn?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @NoWayOut! Cred că te referi la Ballance.
În Ballance controlezi o bilă la mare altitudine. Ideea e să parcurgi traseul fiecărui nivel fără să cazi. Ai trei tipuri de bilă: hârtie (cea mai uşoară, poate fi suflată de curenţi de aer, nu poate împinge nimic), lemn (greutate medie, poate împinge unele elemente din joc) şi piatră (cea mai grea, poate împinge orice, dar nu poate urca pante prea abrupte). Dacă la început pare uşor, pe măsură ce baţi fiecare nivel, jocul tinde tot mai mult către imposibil.
Mai multe explicații, dar și jocuri găsești aici http://sirb.net/2009/jocuri/trei-jocuri-misto-de-jucat-chiar-si-la-servici/
O seară cu zâmbet să ai!