| Cristi1397 a întrebat:

Cum se numeste primul call of duty pentru pc?

Răspuns Câştigător
| eutunoilafilm a răspuns:

1.Call of duty 1 este primul:
2.Call of duty 2
3.Call of duty 3(care este un update la 2)
4.Call of duty 4 modern warfare
5.Call of duty world at war
6.Call of duty modern warfare 2
7.Call of duty black ops
8.Call of duty modern warfare 3(ultimul dar cred ca va mai aparea)
Bafta! Funda?

| Cristi1397 explică (pentru eutunoilafilm):

Eu ma refeream tot numele primului joc

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Cristi1397):

Se numeste Call of Duty, aka COD1

atat...

| Pepino_Bebitza_1990 a răspuns (pentru eutunoilafilm):

De unde pot descarc Call of duty 1? PLZ

9 răspunsuri:
| eutunoilafilm a răspuns:

Nare alt nume toti prieteni au jucat call of duty 1 si nu mai are nici un nume. Aaaaaa si ce a zis ala cod1 e o prescurtare.

| eutunoilafilm a răspuns:

Nu mai are nici un alt nume.Cod e prescurtare.Bafta!

| Cristi1397 explică (pentru eutunoilafilm):

Man nu intelegi deci de exemplu este Call of Duty United. Offensive este prima versiune?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Cristi1397):

Nu, call of duty united offensive este un expansion pack. Adica instalezi peste COD 1 si iti da o campanie noua, alte arme, alte misiuni, etc. In orice caz COD UO e mai reusit decat originalul, cauta clipuri pe youtube daca vrei

| aumih16 a răspuns:

Astea doua au fost cele mai bune! cod 1 si cod 2!

| AndreMihai a răspuns:

Poti downloada call of duty-ul 1 scriind pe google,, download call of duty 1 tpb" /gasesti prima pagina cu un videoclip si in descrierea videoului de pe youtube gasesti linkul/sper ca te-am ajutat/daca mai ai nevoie