| lavymiriapo a întrebat:

Cum setez ca sa fie level-ul maxim 200-250 pe serveru meu privat metin2?

Răspuns Câştigător
| StefanutzX a răspuns:

De pe navigat.
1.Serverul sa fie on
2.Conectativa la navicat
3.Intrati in dabaraseul Player
4.Intrati la player
5.Cautati sectiunea Level
4.Schimbati nivelul de acolo cu 255(de ex: este nivelul 99 si puneti in loc de 99 pui 250-255)

Reboot SI GATA

| lavymiriapo explică (pentru StefanutzX):

Toti jucatori vor putea sa evolueze pana la lv 250 sau doar gm-ul il poate avea?

| Mariu_Irina_1978 a răspuns (pentru StefanutzX):

As dori si eu sa vb cu u in particular
iata id meu de yahoo
alexutsboss

| KrAzZzY a răspuns (pentru StefanutzX):

Salut..Man sti cumva cum pot seta ca un player nou sa intre sa ii dea server`ul automat level 127?
Mersi tongue

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Co.aiele mele's ca stanca

| Mihail2020 a răspuns:

Si GM dar si Playeri daca este setat lvl este setat pentru toata lumea (playeri, GM, GA, SGA, SGM)!
Toti o sa aiba lvl maxim 250.
Dar dupa fiecare setare pe navigat trebuie sa dai un reboot ca sa fie setat.
Eu iti zic din experienta me-a am facut un servar privat chiar il mai am numai ca nu-i ON si stiu chestiile astea.
Iar pe servar trebuie sa faci modificari multe ca sa fie totul bine.
Numai ca dureaza mult timp.

| Mihail2020 a răspuns:

-Cred ca toata lumea stie sa il instaleze dar totusi..pentru cine nu stie.
1. Deschideti Filezilla, va conectati la server
2.mergeti in /usr/home/game/share
3.inlocuiti game-ul cu cel deja existent
4. Dati click dreapta --> file permisions--> si setati 0777 ( altfel nu va porni )
5.Reboot la server
7.Sa rezolvat problema care nu stiati.
Tutorial pentru a va face level maxim cat doriti:
1.Intrati in /usr/home/game sau usr/rain/game
2.Intrati in fiecare canal din /usr/home/game sau /usr/rain/game inclusiv game99
3.Intrati in fiecare CONFIG din fiecare canal si game
4.Adaugati Linia MAX_LEVEL: 250 ( puteti pune oricat pana la 200-250
5.Salvati si reboot
ATENTIE: Obligatoriu sa puneti aceasta linie si in canale si in game 99.
Linkul de download:
http://www.mediafire.com/? ee75dqcpc9rx8an
Daca vrei sa faci tot Mt sa fie de lvl max 250.

| DjMariusFresh a răspuns:

Pentru cine nu se descurca, aveti aici:
http://mariiusblog.blogspot.ro/......im-pe.html

| StefanutzX a răspuns (pentru DjMariusFresh):

Si, unde anume gasesc acest "usr"?

| ningeago a răspuns:

Mersi mult ca am avut si eu nevoie sa stiu!laughing

| BlOkEr a răspuns:

Frate si daca nu gasesc sectiunea Level? k nu o vad nicaieri la Player