| andreiii74733 a întrebat:

Cum șterg Runtime broker? Imi consuma foarte mult din resurse, nu știu ce e mai exact, dar se numește runtime broker și vreau sa o opresc sau sa o șterg.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Am cautat pentru tine (si pentru mine).
Traducere de Google. Nu stau sa corectez.
"Runtime Broker: ce este?
RunTime Broker este un proces de sistem Windows, care ajută la gestionarea permisiunilor aplicațiilor de pe computerul dvs. între aplicațiile Windows și se asigură că acestea se comportă bine. Și acest RuntimeBroker.exe (un fișier executabil) este plasat în folderul System32 al instalării Windows 10. "
"Dacă ați făcut recent upgrade la Windows 10, este posibil să fi observat că Windows îi place să vă arate sfaturi ocazionale prin notificări. Din anumite motive, această activitate se comportă ca o aplicație universală și angajează procesul Runtime Broker. Puteți remedia această problemă dezactivând-o:
-Accesați Setări > Sistem > Notificări și acțiuni,
-apoi dezactivați opțiunea „Obțineți sfaturi, trucuri și sugestii pe măsură ce utilizați Windows"."
Mai bine citeste totul de aici: https://web-tech.fr/......indows-10/