| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cunoaste cineva jocuri cu arcasi bune? Am cautat pe net si nu am gasit mare lucru.

9 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Pai probabil orice joc de tip RPG care te lasa sa-ti alegi clasa si armele pe care vrei sa le folosesti. De exemplu, the elder scrolls V: skyrim care este renumit pentru stilul de joc tip "stealth archer".
Dar jocuri care sa fie 100% in integritate doar cu arcasi, nu prea cred ca exista, sorry.

| Celcestietot a răspuns:

Pentru telefon sau PC?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Pentru PC te rog frumos.

| Alexuţ02 a răspuns:

Mount and Blade : Warband, e belea sa fii arcas in jocu ala, i-am terorizat cand jucam mai demult.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Alexuţ02):

Am jucat si eu jocul prin 2012-2015 chestia e ca atunci cand foloseam arcul cu sageti s-au arbaleta tinta nu era centrata, punctul era pe inamic si tragea pe langa sau prea sus si de putine ori nimeream. Trebuie doar sa ai acuratete ca in rest merge dar mai greu. Cel mai greu era de pe cal pentru ca la mers calul te salta un pic si e greu.
Stiu jocul foarte bine pentru ca am jucat.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Stiu, dar eu cu arcul ma descurcam bine. era nu stiu cum sa spun, ca la AWP pe CS Go, trebuia sa tragi de mouse intr-un anumit fel ca sa se duca pe adversar tinta

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Alexuţ02):

Asa e dar era tare enervant, era mult mai usor daca tinta era centrata atunci da puteai sa joci ca lumea dar asa e greu.

| BBJHHRUGs a răspuns:

Stiu eu o groaza, daca mi-ai da funda.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru BBJHHRUGs):

Nu serios, daca stii un joc cu archasi spune-mi si mie? daca jocul e cat de cat fain iti ofer funda.