Întrebare recomandată | AvalohAlyn a întrebat:

Cunoasteti jocuri pe PC facute de romani? Exista asa ceva? Ma refer la ceva mai semnificativ nu tip mariolaughing

Răspuns Câştigător
| vlad_2439 a răspuns:

Seria Silent Hunter
the eyes of volvir(foarte tare si te poate tine in priza zeci de ore

14 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Pai creca...BATMAN IS IN ROMANIAN oricum asta e cel mai fain pentru mine si, si grafica...cinci stelewinking \m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e nici un joc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici toate

Ubisoft Romania a dezvoltat de asemenea: Chessmaster 10th Edition (2003), Blazing Angels: Squadrons of WWII (2006), Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII (2007), Silent Hunter III (2005), Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific (2007), Silent Hunter 4: The U-Boat Missions (2008) si simulatorul aerian Tom Clancy's H. A. W. X. (2009).

Si da sunt jocuri mai mari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, 90% din echipa e formata din romani
http://zerotolerance.highbb.com/forum.htm
DIn pacate jocul e old school si e inca in producere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metin ro cred ca este facut de romani

| Spintecatorul a răspuns:

Gta Romania Mamaia este doar editat de catre romani nu si facut. Din pacate nu stiu nici un joc "mai mare" facut de catre romani.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Gta Romania Mamaia parca.

| TipulVerde a răspuns:

Silent Hunter III e printre cele mai cunoscute. Poate chiar si cel mai bun.

| Funkypad a răspuns:

Move or Die un joc facut de o echipa de dezvoltatori incepatori

| Mbogdan a răspuns:

Parca este,, Rafa Girafa'' joc facut de romani dar nu se stie

| Neculcea_Puyutz_1997 a răspuns:

Stiti careva ce programe as putea folosi sa fac si eu niste jocuri pe calculator? C-as avea niste idei da n-am programe.

| Leonard_Godei_1990 a răspuns:

Sa stii ca romanii niciodata nu s-au gandit la asa ceva buna intrebare! happy

| Popa_Cristian_1985 a răspuns:

Da, eu sunt game developer :)
Cauta Awaken : front line e facut in flash e joc de strategie + defence si acum lucrez la awaken 2 pentru ca primul a avut succes, caut beta testeri
romani
link la joc: http://www.kongregate.com/games/Ramos_emanuel/awaken-front-line

| Dorin_George_Cristea_1986 a răspuns:

Da Squishy Friends, un joc pe Facebook, Android si iPhone