| cristitech a întrebat:

Daca am placa de baza: ASRock fsb1333 g41m-gs, DDR2 dual chanel; imi pot pune o placa video GDDR3, GDDR4 SAU GDDR5?

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Da. Memoria Ram (DDR) nu are nici o legatura cu memoria grafica (GDDR). daca ai un slot pci-e, iti poti cumpara orice placa vrei.

| Me2 a răspuns:

Normal ca poti, placa ta de baza are PCI-express, poti pune orice placa video cu PCI-express
(nu-ti recomand ddr3 in 2012, sunt cam lente in prezent, mai bine ddr5)