| andrey843 a întrebat:

Daca am placa video nvidia geforce 8400 imi merge fifa 2012? Voi ce placi video aveti si spuneti daca sunt mai bune decat a mea

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

ATI HD 4770, se sterge in dos cu a ta la orice ora. Si placa pe care am avut-o pina in 2009, X1950 Pro, se stergea cu a ta in dos la orice ora. Schimba mizeria aia cu o placa video decenta, abia apoi agita-te cu FIFA 2012.

| andrey843 explică (pentru KodrutZ):

Ce placa video sa imi iau dar sa nu coste foarte mult?

| KodrutZ a răspuns:

Daca ne zici si ce procesor/placa de baza/memorii ai si cam care ar fi bugetul, mai discutam...

| andrey843 explică (pentru KodrutZ):

Procesor:Intel Pentium 4, 3. 05GHz
Placa de baza nu stiu memorie am
Si buget in jur de 200-500 lei.

| KodrutZ a răspuns (pentru andrey843):

Vinde si schimba tot.

| andrey843 explică (pentru KodrutZ):

Unde sa le vind?

| KodrutZ a răspuns:

Vinde-le unde poti - okazii.ro, in piata, la colegi de scoala, pe forumul computergames.ro (tot acolo poti gasi componente de schimb mai performante la preturi foarte bune)...

| ISOtech a răspuns:

Uita-te ma pe net sa vezi cam ce cerinte ar avea pess 2012 si dupa aia vezi u ce placa video iti iei?

| ALYN47 a răspuns:

FIFA 12 System Requirements

OS: Windows XP / Windows Vista / Windows 7

CPU: Intel Core 2 Duo E6600 2.4GHz / Athlon 64 X2 Dual Core 5600+ (Dual core processor /Core duo 2 or better)

RAM: 2 GB

GFX: ATI RADEON HD 2900 / NVIDIA GEFORCE 8800 GS

GFX RAM: DirectX® 9.0c Compatible 3D accelerated 256 MB video card or equivalent (must support Shader Model 3.0 or above).

DirextX: DX 9