| anonim_4396 a întrebat:

Daca am processor Intel pentium 4 cu 3.00 ghz, ram 2 gb si placa video cu 250 mb imi merge gta 4? vreau raspuns clar

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Da ma, dar cred ca va merge pe setari minime-medii, deci sa nu te astepti la setari mari

9 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Cred ca o sa-ti mearga sacadat chiar si pe setari grafice minime, daca nu cumva acea placa video e nVIDIA 8800GT, desi nu prea cred.

| Badboy12Spike a răspuns (pentru Zangetsu):

Si daca iau placa video de un 1gb?

| bogdan324 a răspuns:

Pai,procesoru si ramii sunt ok, dar ce placa video ai? nu conteaza doar memoria, ci si tipul placii video

| Badboy12Spike a răspuns (pentru bogdan324):

Intel hd grapichs 256 mb gddr3 apoi nu stiu dar ce zici iau altu cu 1 gb?

| bogdan324 a răspuns (pentru Badboy12Spike):

Pai,ar trebui sa iti iei o nVIDIA geforce 9500gt sau un gts 450 daca ai bani, ca pe Intel hd graphics nu va merge

| Badboy12Spike a răspuns (pentru bogdan324):

Auzi nu merge pe un nVIDIA geforce n210 1 gb?

| bogdan324 a răspuns (pentru Badboy12Spike):

Merge

| Badboy12Spike a răspuns (pentru bogdan324):

Ieri am vazut un calculator de 1049 lei si are:
Intel core 2 duo 2X2200
ram de 4 gb ddr3
si placa video : geforce n210 1 gb crezi ca merge acum gta4?

| Badboy12Spike a răspuns (pentru bogdan324):

Ok mersi de raspuns!

| bogdan324 a răspuns (pentru Badboy12Spike):

Da ma, dar cred ca va merge pe setari minime-medii, deci sa nu te astepti la setari mari