| decastelica1244 a întrebat:

Dacă îmi cumpăr un laptop Free Dos, instalez windows 10 64 bit pe un stick si apoi îl descarc in laptop fără a avea licența si-l las asa dezactivat, o să-mi afecteze cu ceva sau o să se comporte normal? App îl pot instala pe stick după acel laptop?

4 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Singurul dezavantaj al unui Windows neactivat este ca nu poti modifica aspectul ecranului, gen imagine de fundal, culori etc. In rest nu ai de ce te ingrijora.

| decastelica1244 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Am văzut pe YT ca pana si asta o poți face, doar ca iti mai apare in dreapta jos să-l activezi... Oricum l-aș putea descarcă pe stick-ul usb după același laptop după care vreau sa bag windows-ul?

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru decastelica1244):

Daca poti descarca aplicatia celor de la Microsoft pe el (Media Creation Tool) atunci poti face. Daca vrei sa cumperi laptopul fara sistem de operare si sa faci stick-ul de pe el atunci nu prea poti.

| Gablex08 a răspuns:

Poți încerca să cauți pe YouTube tutoriale Cum sa activezi windowsul gratis.
Așa am făcut și eu și a mers.