| HwsKi a întrebat:

Daca imi schimb Windowsul din 10 in 7 si daca fac partitii noi se sterg toate fisierele de pe diskul D si C? Daca se sterg datele cum fac sa nu se stearga?

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Daca refaci partitiile in timpul instalarii windowsu-lui atunci trebuie sa reformatezi toate partiile nou create si da se sterge tot. Incearca sa faci partitiile cu acest program : http://www.partition-tool.com/
inainte de instalare (grija la instalarea programului sa fie instalat in varianta free) dupa ce creezi partitiile noi le formatezi numai pe acelea iar cele vechi raman intregi. Trebuie sa ai destul loc liber pentru a putea crea noi partitii fara a pierde date.