| GRYM2 a întrebat:

Daca mi s-a furat contul de steam si respectivul a schimbat emailul si steam guard (adica am si dat codul de mi l-a trimis pe gmail steamu ca sa il transfer pe emailul lui) l-a schimbat pe nrul lui de telefon si eu nu mai am acces la cont deloc, exista vreo modalitate sa il ia inapoi prin steam support? Si tin sa mentionez ca am completat toate alea de imi zicea acolo numele contului in perioada in care il aveam eu emailul pe care il aveam si emailul la care sa ma contacteze si vreau sa spun ca la file acolo nu am bagat nimic, nici o poza nimic si la details am spus ca am dat din greseala codul de transferare de pe gemail si nu aveam steam guardul.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Zero sanse! Uita de acel cont! Teapa!

| Kappa6 a răspuns:

Salut!
Ce ti s-a intamplat tie se numeste Hijacked. Asta se intampla daca iti dai parola si emailul.
Sunt sanse sa iti poti recupera contul dar trebuie sa actionezi rapid.
Urmareeste acest ghid pas cu pas:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1126288560

Mult noroc!

| GRYM2 explică (pentru Kappa6):

Pana aici m-am descurcat si in loc de sectiunea sa introduc cardul imi apare paypal invoice id of a purchsae si faza este ca de unde il iau ca daca ma duc pe paypal la transactii nu stiu cum fac sa il vad la un steam purchase

| GRYM2 explică (pentru Kappa6):

Si la provide a o phone number from steam acc dau nrul pe care am avut sau cel de acum al scamerului si daca nu am avut steam guard activat?