| BogdanBitz a întrebat:

Daca monitorul nu mai primeste semnal si ramane negru, de la ce poate fi? Inainte sa se intample asta am scos coolerul pentru a verifica pasta termoconductoare, poate fi din aceasta cauza? Coolerul e fixat bine, daca ma puteti ajuta DAU FUNDA..Si mai am o intrebare in legatura cu placa de baza, ce riscuri sunt daca se arde?

1 răspuns:
| SteelGamingRomania a răspuns:

Pai ce legatura are coolerul cu monitorul?
Poate cablul de alimentare de la monitor nu mai face contact sau nu este bagat bine in monitor, sau poate ca ai placa video arsa.Iar placa de baza daca se arde nu mai poti folosi calculatorul pentru ca toate componentele pc-ului sunt legate de placa de baza.