| SpikeDePeTineretului a întrebat:

Daca nu am memory card la play station 3 nu se salveaza jocuriile trebuie neaparat? straight face

2 răspunsuri:
| ZethKode a răspuns:

Salut! PS3-ul nu necesita memory card pentru a salva jocuri. El are un Hard Disk unde le salveaza (250, 500 gb). PS3-ul nu numai ca salveaza jocurile dar le si instaleaza pe HDD deoarece daca nu ar face asta, loading time-urile ar fi foarte lungi si nu ar avea performate asa de bune. Jocurile se pot sterge la fel ca si salvarile pentru a juca unele noi (in caz ca ai un HDD mic). Pe langa asta se pot cumpara si HDD-uri externe de 250-500 gb care se conecteaza la PS3 cu USB. Daca vrei, adauga-ma la prieteni pentru mai multe nelamuriri (aici dar si pe PS3, daca iti iei, am acelasi nume). Bafta!

| Grimmjow69 a răspuns:

Da trebuie, nu are altundeva sa salveze jocurile.