| Enache_ChrisTy_1992 a întrebat:

Daca un laptop are free DOS inseamna ca imi pot pune windows de 64bit sau 32bit si de care vreau eu?

2 răspunsuri:
| CrappinMorth a răspuns:

Nu. FreeDOS e un fel de MS-DOS. Vine cu calculatoarele/laptopurile care nu au un OS original, cumparat preinstalat.
Procesorul e cel care conteaza. Vezi daca are arhitectura de x64 sau de x32/x86. Daca are x32 sau x86(care e tot x32), nu poti sa instalezi win x64.

| AlecuAlex a răspuns:

Vezi pe specifiicatiile laptopului cati biti are daca are x32 nu poti pune windows cu x64 si daca il ai cu x64 de bit nu pune cu x32 ca o sa iti mearga mai greu si inutil ps x86 e x32 acelasi lucru