| bosssimleu a întrebat:

Daca va rog imi spune cineva pentru ce mi se incarca greu la windows 7... welcome-ul? Am placa de baza Asus M2N68, Placa video Asus nVidia GeForce GTX 750, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E, Procesor AMD dual core 5000+ 2.66 GHz, Rami 4 GB, HDD 500 GB.Va rog sa imi spuneti ceva sfaturi din ce cauza este asta.Multumesc!

6 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Mergi la "start" si la "search" scrii "msconfig" astepti si trebuie sa iti apara o fereastra mica, si cauti optiunea "startup", si debifezi programele alea care sa nu porneasca odata cu pc-ul, dar ai grija sa nu dezactivezi ceva programe sa nu mai poata intra in windows! Foloseste si TuneUp 2014 sau CCleaner care iti va sterge fisierele pe care le-ai sters sau le-ai dat uninstall.Bafta!

| bosssimleu explică (pentru CoL00SaL):

Multumesc m-a ajutat happy

| bosssimleu explică (pentru CoL00SaL):

Multumesc

| CoL00SaL a răspuns (pentru bosssimleu):

Funda!

| IonutGaby a răspuns:

Ai multe programe care pornec odata cu Windows.Dai in start scrii msconfig apoi daila startup deslectezi programele care nu-ti trebuie si poti da si la services ca sa deselectezi serviciile cum ar fi Windows Restore.

| SirAndi a răspuns:

Daca vrei sa ti se incarce instant, cumpara-ti un HDD SSD...