| TheLightWolfKK a întrebat:

Daca voi juca pe un server de csgo competitive, pe o mapa din wotkshop, cu hack, imi voi lua vac ban?

6 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Draga Dragoș Marian Nițică, iti recomand sa nu mai folosesti cheat-uri in jocuri, cs:go este deja destul de infect de la toti codatii.
VAC poti sa iti odata ce 'hack-ul' va fi detectat ca modifica codul din joc, daca este un 'hack' platit cu update-uri la zi posibil tot este posibil(chiar daca multe perosane zic ca il folosesc de ani de zile si sunt curati, sunt niste infecti), daca este unul free posibil ca in timp sa te trezesti cu un VAC BAN. Nu prea conteaza daca este paid\free... sper sa iti primesti VAC-ul, urasc persoanele care folosesc cheat-uri, strica distractia celorlalti jucatori. Daca joci cu cheat-uri, joaca pe servere dedicate codatilor...

| TheLightWolfKK explică (pentru TrustMeIKnow):

Eu vreau doar ca sa imi trolez prietenii. Nu sa joc competitive cu el.

| TheLightWolfKK explică (pentru TrustMeIKnow):

Eu vreau doar ca sa imi trolez prietenii. Nu sa joc competitive cu el. Plus ca eu inca nu folosesc coduri. Deci ma prind sau nu?

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru TheLightWolfKK):

Daca nu sti sa le folosesti da, te pot prinde.
Sunt mai multe tipuri de codati:
- Cei care joaca cu el folosind doar wall si se joaca astfel incat sa nu para prea aparent.
- Cei care folosesc si ESP + Wall sa stie unde sunt inamici, chiar daca nu ii vede in joc ii vede pe mapa si ii vaneaza.
- Cei care folosesc toate functiile doar pentru ca ei sa se distreze si sa distruga jocul altora.
- Cei care joaca cu cheat-uri impotriva altor jucatori cu cheat-uri adica, codati vs codati.

Daca e vorba de copetitive, poate o sa ai un overwatch si te prinde acolo.
Daca e vorba ca folosesti cheat in joc, nu conteaza unde sa detecteza ca exista o modificare in codul jocului si iti da imediat VAC. Toate astea pot dura, am vazut multe persoane care au zis ca este nedetectabil dar dupa 11 luni au luat VAC.

Trolezi? Adica ii omori si zici ca ai skill, dupa care 'it was a prank bro, it was a prank'.

Deci ma prind sau nu: DACA CONTINUI SA 'TROLEZI' ATUNCI DA, VAC NU INTERESEAZA DACA TU TROLAI SAU TESTAI CEVA, VAC = CODAT, DECI TE POATE LUA ORICAND.

| spraytag88 a răspuns:

Mai bine te apuci sa inveti sa joci legit. Get skills, git gud noob happy

| TheLightWolfKK explică (pentru spraytag88):

Eu vreau sa trolez niste prieteni