| anonim_4396 a întrebat:

Dacă voi șterge adresa de gmail voi mai primi în continuare e-mailuri de la site-uri de pe care mi-am șters contul / conturile?
Fiindcă nu de alta dar, nu știu ce și cum să fac să scap de e-mailuri care tot îmi apar, chiar dacă mi-am șters + contul de pe alte site-uri!
Teoretic dacă mi-aș șterge adresa de gmail difinitiv ar mai putea vechile site-uri unde am avut cont să le apară că emailul lor a fost trimis? (Le-ar mai apărea email cu trimitere către... adresă - validă/ nevalidă?)
Iar o altă problemă e că nu știu cum să fac să-mi șterg difinitiv adresa de gmail!
De fapt, + mi-am șters-o difinitiv, după + care mi-am recuperat-o ulterior din anumite motive!
Însă înainte să o recuperez imediat ce am șters-o, Google mă atenționa că adresa de gmail a-fost ștearsă definitiv și că timp de o perioadă anume (nu preciza anume cât) o pot recupera; așa că am recuperat-o!
Problema e că după ce m-aș hotări să o șterg difinitiv aș vrea să fie ștearsă difinitiv odată pentru totdeauna!
Iar faptul că Google nu precizează timpul de recuperare până la ștergerea ei definitivă, imediat ce am șters-o, mă induce oarecum în confuzie în ceea ce privește ștergerea ei difinitivă!
Deci cum aș putea să scap de adresa de gmail definitiv, fără a-mi mai da Google opțiunea de o perioadă de timp de recuperare și + emai-urile de la alte vechi site-uri care + tot apar!?!?!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai vrei adresa de mail, nu mai intra pe ea. E atât de simplu. Nu trebuie să ștergi nimic, nu e nevoie sa faci nimic. Nu mai intri pe mail și gata. Bineînțeles exista mereu opțiunea de unsubscribe la mail urile nedorite, block sau spam. Dar dacă pentru tine nu e o soluție ți am zis mai sus ce e de făcut