| eugenscovici a întrebat:

Daca vreau sa iau o placa video care e ddr5 si eu am ddr3 si slotul se potriveste oare merge?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

:-/ oh jezuz
Daca placa ta de baza are un slot PCI-E x16 poti sa folosesti orice placa video vrei! memoria GDDR nu are legatura cu memoria Ram sau cu procesorul.
daca nu ma crezi, cauta pe google, sau vezi aici:
http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20110512015951AAEH943
sau crezi ca toti cei care au o placa video pe GDDR5 au si memorii Ram tot DDR5? hai sa fim seriosi

2 răspunsuri:
| stapanullumii a răspuns:

EzioTheHooligan rapsunsul tau este total inutil si eronat
Acentuez ceea ce zice Rigel, GDDR-ul reprezinta nivelul tehnologic in redarea vizuala(sau ceva de genu), slotul este PCI-E si PCI, PCI nu se mai foloseste de la Gddr2 deci aproape sigur ai PCI-E deci da. poti, si inca odata pentru EzioTheHooligan, daca nu sti nu te baga. derutezi oamenii...

| DavidTTwowTT a răspuns:

Nu,nu merge laughing acum fara suparare laughing nu degeaba au si ele un nume laughing, tu ai putea sa pui fructe in loc de legume la o ciorba? happy doar un ex

Pls nu te suparasad eu doar ti-am dat un exlaughing