| GRYM2 a întrebat:

Daca vreau sa transfer la loc pe PC-ul main un cont de steam dupa ce l-am transferat pe alt dispozitiv va trebui sa astept 2 saptamani ca sa il transfer cu tot cu steam guard cu tot pe PC-ul main si va trebui sa aștept 2 saptamani?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu, nu este nevoie sa astepti deloc. De regula, asteptarea intervine DOAR in momentul in care schimbi adresa de email si numarul de telefon asociat contului, in rest... nu exista asteptari intrucat contul de Steam poate fi accesat fara probleme de pe orice dispozitiv.

| DamnedDark a răspuns (pentru Ronnix):

De asemenea poti avea acel cont pe mai multe pc-uri, doar ca nu vei putea sa joci de pe mai mult de unul de odata.