| LoveMetin2 a întrebat:

Dati-mi la fiecare monstri ce trebuie sa am de ex pentru DT vampiri si tot asa dati-mi seturi pentru duel saman sura war ninja Cel mai detaliat raspuns funda

Răspuns Câştigător
| Meheツ a răspuns:

Puteai si tu sa spui ca iti trebuie pentru Metin2. in fine uite aici :

Toti mobii din map1 : caini ursi tigrii etc (in afara de White Oath)
- Puternic impotriva animalelor

Toti mobii din map2 :
-Puternic impotriva semi-oamenilor

Toti mobii de la orci (in afara de esoterici)
-Puternic impotriva orcilor
! Pentru Specialistul Bestial : semi-om

In templu si esoterici (pe langa templu si mapa orcilor) :
Puternic impotriva esotericilor
! Pentru Regina din templu : Puternic impotriva diavolului

Pentru DT :
- etaj 1->5
Puternic impotriva vampirilor.
! Pentru etajul in care spargi metine si vin esoterici(broaste) folosesti tongueuternic impotriva esotericilor

- etaj 5->8
Puternic impotriva esotericilor
Puternic impotriva diavolului
Puternic impotriva vampirilor
si pentru Regele din DT :
Puternic impotriva semi-oamenilor
Puternic impotriva Diavolului

pentru desert :
Puternic impotriva semi-oamenilor
Puternic impotriva animalelor

Pentru cave1 si cave2 : Puternic impotriva semi-oamenilor
Puternic impotriva animalelor
- rezistenta la otrava
- imun la necunostiinta

Pentru Muntele sohan :
Puternic impotriva semi-oamenilor
- rezistenta la otrava/ imun la incetinre

Pentru Tinutul de piatra :
semi-om
imun incetinire
imun necunsotiinta
mult PV

Pentru tinutul de foc :
Puternic impotriva diavolului
Puternic impotriva semi-oamenilor
rezistenta la incetinire
rezistenta la foc

Pentru Watery Cavern (cave3),camera de cristal (cave4) cat si pentru mapa noua :
Puternic impotriva semi-oamenilor
Puternic impotriva vampirilor
Puternic impotriva diavolului
imun la incetinire si necunostiinta, mult pv si pm, multa viteza miscare.

Pentru padure 1 si padure 2 :
imun incetinire
imun necunsotiinta
Mult pv si aparare
Puternic impotriva semi-oamenilor (driadele sunt semi-oameni)

P.S. : Precizez ca pentru orice mob din metin2 conteaza extrem de mult sa ai PAGUBA MEDIE pe arma.
arme cu paguba medie :
FMS - Sabie luna plina (lv30)
RIB - Lama fier rosu (lv30)
Arc Corn (lv30)
BLD - Pumnal Foaie Neagra (lv30)
Evantai vant de toamna (lv30)
Clopot antic (lv30)
Sabie Otravire (lv75)
Chakram aripa de diavol(lv75)

seturi pentru duel? cam dificil depinde de stilul tau de joc...
revino cu intrebarea de seturi cand stii exact pentru ce caracter vrei happy

toate cele bune

2 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Salut. Set universal pentru toate rasele: Fii atent la ce-ti spun: baga demi-human pe toate itemele (semi-om in romana, de preferat maxim), critica si patrunzatoare (maxim). Baga otrava (poison) pe 2 iteme. Baga pe scut imun la necunostinta.Iti trebuie si HP (trebuie sa ai mult ca sa poti rezista). Acum daca esti ninja, trebuie sa ai DEX (il bagi sus si jos). Daca esti war, trebuie sa ai STR si Agilitate (sus si jos). Daca esti sura trebuie sa ai INT si Agilitate(sus si jos). Daca esti saman trebuie sa ai full INT. Pentru monstrii, fa-ti un set cu tare impotriva monstrilor si rezistenta impotriva monstrilor si puneti piatra anti monstrii pe arma.

| ツDiana a răspuns:

Poi pentru monstrii ii usor: in v4 -sageti, diavol
Dt-vampiri
Warrior= aparare sabie si 2 maini
ninja= aparare pumnale, rezistenta la sageti, rezistenta la magie
sura=rezistenta la magie ff mult sura sunt bazati pe magie
saman= aparere clopot, aparare evantai, rezistenta la fulger, rezistenta la foc, rezistenta la vant, rezistenta la magie.