| MihaiPavel21 a întrebat:

Dau funda celui care îmi explică cel mai bine care este treaba cu YouTube...Cum poți să faci din YouTube,câte vizualizări îți trebuie să scoți bani, prin ce metodă scoți banii din YouTube...Tot vreau să știu! Am mai spus și o mai spun ofer funda!

1 răspuns:
| EscapeDev a răspuns:

Inainte sa trecem la treaba cu bani:
Salut, Pai ca sa ai un canal de succes. V-a trebui sa oferi un content calitativ (iti recomand sa faci ce-ti place). De exemplu sa zicem ca Marcel se joaca un anumit joc si vrea sa faca videoclip-uri cu acel joc. Automat va avea nevoie de un mic decent sa zicem ca are unul. Marcel va filma cu fraps si va edita cu camtasia. Ma rog pe scurt invata sa editezi intr-un program. Creiaza un banner pentru canal. (poti folosi unul premade de pe net unde doar pui numele). Ataseaza link-uri de social media la canal. Fa sectiuni pe canal de gameplay, info video-uri, etc. sunt multe tutoriale care te ajuta sa-ti imbunatatesti canalul si contentul sa ti-l promovezi etc. Ca sa scoti bani din Youtube ai nevoie de un anumit nr de subscriberi si vizualizari (totale) in setarile canalului o sa gasesti optiunea generare de bani. Care v-a putea fi activata cand atingi acel nr de abonati vizualizari.