| DavidAntonio a întrebat:

DAU FUNDA! Salut TPU! As dori se intreb daca mi-ar tine sursa https://www.pcgarage.ro/surse/delux/450w-atx/

pentru acest sistem:

CPU i3 4160

GPU GTX 750 TI 4 GB OC GIGABYTE

RAM 4 GB DDR3

MB ASUS H97M-PLUS

PSU DE MAI SUS

UN HDD 1 TB

UN DVD-WRITER

DACA IMI ZICETI CA SURSA ESTE O POCNITOARE STIU ASA AM LUAT PC-UL ACUM 6 CAND NU STIAM NIMIC DESPRE PC-URI.

Momentan detin un ATI Radeon HD 5450 2 gb.

3 răspunsuri:
| UnderVoltage a răspuns:

In mod normal ar trebui sa fie suficient doar ca din experientele mele sursele de genul cand scriu ca pot scoate 450W real scot undeva la 350-400W stabili mai sus de ata voltajul scade mult prea mult pe linia de 12V.
Da un buget si iti recomand o sursa mai ok

| DavidAntonio explică (pentru UnderVoltage):

Deci o să-mi pornească pc-ul?

| Al3x998 a răspuns (pentru DavidAntonio):

Da, o sa-ti porneasca.