| eilix22 a întrebat:

De ce am frame dropuri in gta 4? dupa ce joc 5-6 min. jocul incepe sa aiba frame dropuri, pe high merge in 40-60, iar cand am frame drop scade la 10-20... am incercat multe lucuri, dar nimic nu a mers. ma puteti ajuta?

Benchmark:
Statistics
Average FPS: 56.66
Duration: 37.13 sec
CPU Usage: 48%
System memory usage: 76%
Video memory usage: 92%

Graphics Settings
Video Mode: 1366 x 768 (60 Hz)
Texture Quality: Medium
Texture Filter Quality: High
View Distance: 32
Detail Distance: 70

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate
Service Pack 1
Video Adapter: AMD Radeon R7 200 Series
Video Driver version: 8.17.10.1404
Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)
AMD Fangrytm)-6300 Six-Core Processor

File ID: Benchmark.cli

P.S.: am 4 gb 1600mhz si o placa video radeon R7 260X 2gb, dau si funda tongue

4 răspunsuri:
| Alfred0703 a răspuns:

Problema pare sa fie de la incalzirea cpu sau gpu. Daca pc-ul merge greu dupa ce inchizi jocul, atunci se incalzest cpu-ul. Daca merge greu doar jocul atunci la gpu ia probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| eilix22 explică:

Pai daca e de la GPU sau CPU, pot face ceva sa nu îmi mai dea?