| Xavi0699 a întrebat:

De ce am sonorul foarte mic la microfon? La setari e pus pe 100 %... degeaba abia se aude,

1 răspuns:
| Admunssen a răspuns:

In ordinea gravitatii, de jos in sus pot fi urmatoarele: 1). Microfoanele cu electret, cele mai des folosite pentru PC, au un orificiu sau mai multe orificii. Desfunda-le. Daca asa incet cum se aude, se mai aude si un bazait, trebuie schimbat cablul sau chiar mufa Jack (daca nu e wirelless). 3). Drivere incompatibile cu placa video, sau chiar o defectiune a intrarii Mic.