| daniel90987 a întrebat:

De ce ati abonati care platesc lunar pe abonament(la telekom)93 lei pe luna(Televiziune,Internet, Telefonie fixa)si au viteza de download 1, 6mb/s iar eu cu aceiasi optiune platesc 96 lei/luna si am viteza de download 200 kb/s? Ce e de facut?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Pentru ca acei abonati au facut contract pe o oferta diferita decat tine.
iar viteza nu depide de oferta, ci de numarul de abonati din zona care folosesc reteaua.

PS. Telekom este Romtelecom+Cosmote. companiile cele mai proaste dupa mine.
Romtelecom are o retea de internet prin cablu foarte proasta. iti recomand sa treci pe altceva rds, upc, sau ce mai ai tu prin zona.
Eu in zona in care sunt am internet prin 4g de la idilis 45ron. nelimitat si fara fir. serviciul este insa limitat la punctele de emisie semnal 4g