| H0B0DY a întrebat:

De ce atunci cand fac live cu PUBG, initial porneste bine (cum se misca si jocul, in 60-70fps), dar daca jocul primeste un dropframe, oricat de mic ar fi el (sa zicem ca scade de la 64 la 10 si revine la loc) live-ul va ramane la framerate-ul de la dropframe (de la 60 scade la 10fps). Problema se rezolva daca schimb scenele, dar se rezolva partial, adica la urmatorul dropframe tot asa se va misca
Exemplu: Eu pornesc live-ul, joc 5min (live-ul merge cum ar trebui sa mearga), primesc un dropframe (sa zicem ca m-am apropiat de un oras mare) de la 65 la 20fps si dupa acel drop frame pe live se vede ca si cum as avea 20fps si asa ramane pana schimb scena (si o pun la loc)

Fac live cu OBS
i5 7600k
B250M Arctic mortar
16gb ddr4
gtx 950

1 răspuns:
| alexboss2020 a răspuns:

Verifica temperaturile la procesor!