| DrakensangOnline a întrebat:

De ce descarc doar cu 600kb/s?
Adica pe Youtube video-urile merg 1080p, foarte bine, daca vreau sa intru pe Facebook imi intra imediat si pe alte site-uri dar descarc foarte greu ceva.
Si in jocuri am pingul peste 400.

1 răspuns:
| Speed99 a răspuns:

Salut!

Depinde de contractul cu provider-ul de internet al tau. Fa un speed test aici: speedtest.net, si vezi ce viteza ai. Daca acolo nu trece de 10mbps, inseamna ca viteza ta de 600kbps este normala. O viteza de internet se imparte in mai multe partitii (browsing, download, video playing, etc.), 8 parca. Deci daca faci un calcul rapid, "x : 8 = viteza ta de download", unde "x" este viteza scrisa in contract/cea de la speedtest.

Bafta!