| Sima_Mario_1975 a întrebat:

De ce imi da crash minecraft-ul? Am avut windows XP si imi mergea perfect, acum ca mi-am bagat windows 7 ULTIMATE imi da crash report.Am incercat aproape toate metodele de a-l face dar nu reusesc.Ma puteti ajuta? Dau FUNDA la raspunsul care ma ajuta sa rezolva problema!

2 răspunsuri:
| sprezero a răspuns:

Reinstaleaza JAVA
Incearca sa joci o alta versiune de minecraft, astea noi cam fac figuri.
ruleaza in "compatible mode" si "as administrator"
Driverele sunt la zi?

| Sima_Mario_1975 explică (pentru sprezero):

Am incercat tot ce ai zis dar nu stiu ce sa fac! Si driverele nu le am la zi.