| akashi4 a întrebat:

De ce in ultimul timp calculatorul meu merge încet și unele jocuri care până acum îmi duceai lejer acum merg mai greu si câteodată se blochează? Ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| Sebastian67 a răspuns:

1 de cat timp il ai?
2 este posibil ca sa fie de parca pc-ul si pasta termică la procesor uscată, recomand să-l cureți daca te pricepi, daca nu dul la service, să-ți curețe si să-ți schimbe pasta, procesorul daca este încins prea tare intră într-un procedeu de protectie si isi scade din performanta, reducând căldura acestuia. Multa sanatate!

| akashi4 explică (pentru Sebastian67):

Il am de aproximativ 7 luni si trebuie sa recunosc ca il utilizez foarte mult si s-a incalzit de cateva ori.

| Sebastian67 a răspuns (pentru akashi4):

Dul la un service sal curețe, si să-i schimbe pasta termică, sa nul tii asa mereu, ai desktop sau laptop, daca ai laptop dul urgent, da nu stai cu el asa, poti să-ți arzi ch ipsetul, procesorul grafic, daca tot te joci jocuri, ia-ti si un stand cooler.multa sanatate!

| akashi4 explică (pentru Sebastian67):

Am laptop, așa am să fac mulțumesc de răspuns.