| Adriaw48 a întrebat:

De ce jocurile nu se misca cum trebuie?
Am un laptop Asus cu processor quad core de la Intel premium de 2. 16ghz 2.2ghz 4 nuclee, 4 gb de ram, placa video integrata si dedicata.
Intel hd graphics 1792mb NVidia gforce 820m de 4gb.
League of legends merge 20, 30 fps
Jocurile nu imi ruleaza cum ar trebui.
Windows 10 instalat de o saptamana cu driverele la punct de pe site producatorului.
Dau funda

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aADI a răspuns:

Schimbă windows-ul, oferă-i răcire mare, cooler extern să meargă la potențialul lui!

| Johny_George_1997 a răspuns:

Vezi ca din control panel e setat ca atunci cand joci un joc placa principala sa fie citita si cred ca tu ai setata ca sa fie placa integrala nu gtxu.am patit si eu. trebuie sa mergi la control panel si sa selectezi ca placa video sa fie citita prima si nu aia integrata. gasesti sute de tutoriale pe Youtube cum sa faci asta.te poti uita acolo ca eu n-am chesf sa stau aici si sa scriu romane. sper ca am ajutat. funda?