| Florin_Minjescu_1998 a întrebat:

De ce la 60 hertz nu se vede ecranul intreg...mi se vede o dunga neagra in partea dreapta.

Răspuns Câştigător
| Flotzone a răspuns:

Probabil ecranul tau este obisnuit cu 70Hz si nu suporta 60 sau are o defectiune. Incearca sa schimbi rezolutia si in acelasi timp si rata de hertz de la 60-70. Verifica daca sta bine cablul la monitor apoi la calculator. Daca nu e bine nici asa te sfatuiesc sa cauti un driver la placa grafica. Lasa funda daca ti-a fost de ajutor.winking

1 răspuns:
| TheBass a răspuns:

Conteaza si ce monitor ai! Incearca la 75hertz sau 70 hertz