| YoYo09 a întrebat:

De ce mi se restarteaza calculatorul? funda

Răspuns Câştigător
| darkwisper a răspuns:

Verifica PC de malware cu Dr. Web Cure It, dupa aia, ia-ti un reg cleaner si da un scan registry, recomand CCleaner.
Inainte sa incepi, apasa START si depinde de ce windows ai, (XP: RUN si MSCONFIG acolo) (Windows7: scrii MSCONFIG unde ai search in dreapta)
Dai startup in MSCONFIG si dai disable la tot ce nu este vital la WINDOWS (cauti pe google inainte).
Dupa aia, verifici HDD, fiecare partitie de errori.
Intri in MY COMPUTER>Click Dreapta pe fiecare partitie> si PROPERTIES.
Acolo cauti tools, si ERROR-CHECKING.
scanezi toate partitiile, si bifezi toate alea pana sa incepi.
Daca nu gasesti probleme, scanezi sistemul de virusi si scanezi si defragmentezi registrii.
Daca nu ai rezolvat nimic, ne uitam le temperaturi.
Eu folosesc SPEED FAN sa verific temperaturile in sistem.
Downloadeazal si verifici daca ai ceva peste 80C. Desigur, nu uita sa il tii pornit cat timp folosesti PC.
Daca nu e nimic din astea, poate ai ceva care face scurt prin carcasa, sau ai o sursa care "moare" la stres.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat