| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi se tot blocheaza NFS Rivals pe un PC cu i5, 8gb ram, nVIDIA geforce gt420, win7 ultimate 32bit? Imi da "Nfs Rivlas has stopped working...". Sa fie cumva de la placa video?

5 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Ori este de la joc, ori de la versiunea driver-ului plăcii video. Vezi dacă nu cumva apărut update la joc și verifică să vezi ce versiune de driver folosești.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vad ca nu-mi mai dadu niciun crash jocul de cand instalai Windows 7, varianta de 64. Va multumesc oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| Johny_George_1997 a răspuns:

Intra pe siteul oficial nVIDIA si descarcati nVidia ge force experience apoi dupa ce descarci instaleaza-l programulo si ai acolo o rubrica unde spune update the drivers sau asa ceva.dai acolo sa ti se faca update la drivere automat si apoi da la jocuri. daca nu ti sa detectat automat jocul adauta tu manual jocul si da optimizare astfel incat sa iti faca jocul optimizat cum mai bine pentru specificatiile pc-ului tau. asta ar trebui sa mearga si sa nu mai ai probleme cu el.