| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu ma lasa sa instalez Adobe schockwave,Adobe flash player pe laptop,imi spune ca s-a instalat si cand vreau sa ma joc un joc nu ma lasa, imi spune sa instalez Adobe flash player? PS:Am si un Adblock

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Daca vrei sa joci jocuri online, e bine sa updatezi Adobe Flashplayer folosind acel browser pe care deschizi jocul. Ca sa-ti dau un exemplu concret: daca actualizez Flash Player pe Firefox, dar componentele sale sunt invechite pe Opera, va trebui sa-l mai instalez inca o data si prin Opera, ca modificarile sa apara si pe acest browser. Google Chrome isi face singur update la Flash Player (asa stiu). E posibil ca si de la adblocker sa-ti refuze rularea jocului.