| CyberDune28 a întrebat:

De ce nu pot sa joc ce joc vreau eu la GEFORCE NOW? Tre sa aleg din lista.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Raspuns scurt : Pentru ca cei care publica jocul aleg daca sa fie listat sau nu.
Raspuns lung: Nvidia are un sistem de opt-in, unde aia care publica jocuri (fie ii detin pe cei care au facut jocul, fie au contract cu ei) pot alege daca jocurile sunt sa fie pe GFN sau nu. Nu ii costa nimic, nici nu primesc ceva.

Din cauza lui Google si minunatei Stadia (dar si alte platforme de stream) cei care publica jocuri ar vrea ca Nvidia sa ii plateasca sa isi listeze jocurile. Nvidia a refuzat asta, si atunci unii si-au scos jocurile care deja disponibile iar altii refuza sa se alature.