| Eiccjsjdijcdj a întrebat:

De ce pe un server de minecraft survival games cand lovesti in cineva se ridica stelute din el? E vreun texture pack? Daca da dati-mi un link cu el va rog.Serverul e MCSG. Funda cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Dddsasul a răspuns:

Pai e un plugin, nu e texturepack... Daca nu sti ce e ala plugin e ceva ce face ceva nou in minecraft din ceva deja existent... de exemplu /sethome si /home e un mod mai usor de a scrie /teleport Nume coordonate in x y z
particulele alea exist deja dar pluginul le face sa apara cand playerul este lovit, acum depinde si ce stelute ca exista si niste stelute care apar cand ai sabia enchantata da alea nu sar asa de mult in evidenta... Acum daca le vrei si pentru tine si sunt alea de la sabie enchantata le poti avea daca sunt de la plugin mai greu, trebuie sa faci server de bukkit si sa instalezi pluginul respectiv pe care nu il stiu deoarece nu m-a interesat vreodat acest aspec... sper ca ti-am fost de ajutor, daca mai ai vreo problema legata de minecraft da-mi mesaj, funda? =P

| Eiccjsjdijcdj explică (pentru Dddsasul):

Cum sa fac un server de bukkit ca atunci cand incerc imi trebuie cont premium desi am setat totul ca in tutorial.De ce?

1 răspuns: