Întrebare recomandată | LacustaXD a întrebat:

De ce se termina bateria laptopului asa repede? Ce as putea face in privinta asta? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| 12nelu a răspuns:

Poti micsora luminozitatea sau poti chiar da pe economisire a bateriei. Funda!

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ai suprasolicitat bateria cu atata energie consumata dintr-o data si o incarci prea mult ori in momente in care nu ar trebui(spre exemplu, atunci cand este stocata de la 20% in sus)
Ce poti sa faci? Economiseste din energie cautand sa nu faci prea multe lucruri simultan si sa reduci din lumina/sonor/pagini deschise/functii pornite, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau iei altul care are baterie mai mare si e mai performant

| tehno125482 a răspuns:

Reseteaza leptopul si nu mai baga atatea app in el

| BeSmart17 a răspuns:

Eu stiu ca e de la windows deoarece cand aveam w10 bateria era calumea dar acum am w8

| hkkshddd a răspuns:

Este bine cum ti-a zis 12nelu. Ar fi o imbunatatire dar acum depinde cat de folosita a fost bateria. Dupa un timp se useaza destul de mult. Mie mi s-a uzat bateria dupa 5 ani, nu ca a fost folosit laptopul pentru jocuri. doar pentru proiecte.

| lexiploae a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu doar ca la mine s-a dus bateria de tot si acum laptopul meu merge doar conectat la incarcator. daca iti tii laptopul non stop la incarcat si il folosesti asa iti strici bateria. eu asa am facut vreo 3 ani si dupa mi s-a stricat bateria.