| Mihai0101 a întrebat:

De ce sunt asa putine servare de rage.mp si fivem in Romania care ar fi explicatia jocul aparand inca din 2013?

1 răspuns:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.
Pentru a crea acest gen de servere trebuie ca cel/cei care le creaza sa aiba foarte mari cunostinte in scriptarea unor astfel de jocuri (tehnicieni, developeri, etc) practic in afara de suportul financiar e nevoie de o adevarata echipa pentru a crea, a implementa si a rezolva eventualele probleme aparute, dupa asa zisa pornire a jocului efectiv.
Exista ceva servere in modul beta sau poate lansate care inca au probleme cu diferite buguri. Chiar GTA V face diferite update-uri de la luna la luna pentru imbunatatirea jocului, fiindca acest joc consuma resurse.
Toate implementarile, precum tunning, evenimente, etc - ideeile staffului, duce la consum de resursa, iar cei ce creeaza un server, trebuie sa le introduca sa zic asa, cat mai bine pentru ca serverul sa curga, sa nu aiba lag*.
Un alt motiv ar fi ca, sunt si multi copii care joaca si nu au sisteme sa le duca acest gen de joc, prin urmare cererea fiind mai mica inca pentru servere de rage si fivem.
O zi frumoasa!