| DemonSlayer a întrebat:

De curand am luat jocul Battelfield 2.Prima data cand am intrat in el a mers perfect. Ziua urmatoare intru in el sa joc si peste 10-15 minute mi se inchide jocul.Am crezut ca am apasat eu ceva de a iesit si l-am bagat din nou si peste 10 minute iar se stinge.Nu face tot timpul asa da in 2 din 3 dati cand il joc se stinge.
Ce sa fac sa rezolv chestia asta?

2 răspunsuri:
| mariusyk08 a răspuns:

De obicei atunci cand se intrerupe jocul iti da un mesaj. Incearca sa citesti acel mesaj sa vezi ce spune.
Eu mi-am instalat de curand Windows 7 si nu-mi merge nici un joc.Toate se intrerup dupa 5 min.
Poate nu ai suficienta memorie RAM pentrujoc, sau solicita prea mult sursa. O alta cauza poate fi procesorul. Daca nu e curatat bine de praf cooler-ul de la el, se incinge repede si se restarteaza.
Daca atunci cand se inchide apare un ecran albastru cu un mesaj pe tot ecranul inseamna ca e de la windows si trebuie reinstalat.
Bafta!

| DemonSlayer explică (pentru mariusyk08):

Nu man cand jocul iasa e ca si cand l-as stinge eu nici un mesaj nu apare pc-u nu se restarteaza!