| sqeeet a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un controller Genesis PV58 si am o problema, joystick-ul din dreapta face singur controalele. Joystickul e stabil cum trebuie sa stea, dar imi face controlul ca si cum s-ar misca in jos. Am trecut de perioada de returnare. Ce pot face?

1 răspuns:
| UnderVoltage a răspuns:

Thumbstick drift, ceva destul de normal la un controller folosit intens nu la unul nou nout recomand sa il duci in garantie si daca este posibil sa il inlocuiesti cu unul mia de calitate.
Recomand controller de xbox one cu adaptor pc https://altex.ro/......ENG600001/
folosesc dupa cel de xbox 360 incetat sa mai functioneze dupa 4 ani. Pe scurt recomand controllerele de xbox.