| AndreeaBanana a întrebat:

De curand mi-am instalat un router si pana azi a mers sa ma conectez si de pe tableta si telefon. Acum imi conecteaza decat calculatorul, iar cand dau sa ma conectez si cu telefonul imi apare :Se obtine adresa IP" fara rezultat. Care ar fi problema? De ce nu ma pot conecta la wireless de pe nimic altceva in afara de calculator. Funda la cel care ma ajuta.

5 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

E din cauza softurilor de la tel si tableta. Probabil sunt cu android si nu s-au updatat. Incearca sa le aduci la versiunea actualizata.Bafta

| denyemy a răspuns:

Vezi sa ai setarile cum trebuie si la router, eventual ii dai si un restart, dar si la telefon sa ai parola corecta.

| AndreeaBanana explică (pentru denyemy):

Sti cumva unde se gasesc setarile routerului?

| andrewdica9 a răspuns:

Uita-te la router daca accepta mai multe porturi. posibil sa fie facut pe ip-uri

| andrei123145632 a răspuns:

Uita-te peste setarile telefonului.