| SorelDinColentina a întrebat:

De curand mi-am luat un router wireless Belkin N150 si am o mica problema cu el... nu se pot conecta mai multe persoane la el de ex pe telefon imi gasesc adresa router-ului ma conectez dar nu pot naviga :| asa si pe laptop vad adresa dar nu pot naviga sunt la RDS si pe pc ma conectez la router si trebuie sa ma conectez si la conexiunea aceea de la RDS... ce tb sa fac ca sa ma conectez si dupa telefon si dupa laptop si dupa pc :| sau chiar mai multe.
Uiatati ce setari am facut am facut si PPOE si STIC dar nu vad nici o diferenta :(
Daca ma ajuta si pe mine cineva add sorel. 1994
http://uploadimage.ro/images/69957298063640682620.jpg

5 răspunsuri:
| neergaby a răspuns:

Inseamna ca ruterul nu da DNS! incearca sa editezi reteaua de la telefon, laptop, etc... si bagi DNS-urile astea
si

| SorelDinColentina explică (pentru neergaby):

Unde draq straight face sa editez straight face la aia de logare de la RDS cu care ma conectez sa bag alea?

| SorelDinColentina explică (pentru SorelDinColentina):

Si ce conexiune ar trebui sa fac? eu am resetat router-ul dar tot nu pot sa ma conectez dau acolo unde zince connect si nu merge
http://uploadimage.ro/images/01341826905821213887.jpg

| neergaby a răspuns:

Pai la rds e cu user si parola...