| onurb a întrebat:

Deci am o problema cu cs-ul. Nu de mult mi-am luat un Notebook si am dorit sa joc cs pe asta dar cam am probleme cu el. Am instalat jocul frumos (original steam) dar in joc mi se vede destul de in ceata, grafica proasta. Am 19 fps in joc,ceea ce este foarte ok dar mi se vede urat de tot, nu am cum juca. Ma gandeam ca poate e de la driver sau ceva, dar adevarul e ca joc alte jocuri mult mai puternice si mi se vad super bine, nu inteleg ce are.
Pe langa asta, ma gandeam daca stie cineva daca este vreo solutie pentru a pune cs-ul la o rezolutie de 1366x768. Alta problema care am vazut ca e in joc, este faptul ca nu pot schimba arma pe mana dreapta cu cl_righthand 1 si nici din meniu. Am incercat la configurare video din joc sa schimb OpenGL D3D si Software, dar nu stiu care sa zic ca merge mai prost.

Informatie PC:
Windows 7 64 bits
4096MB RAM
Procesor: Intel(R) Core(TM) - i7-2670QM CPU @ 2.20 GHz (8 CPUs),
Video: Intel(R) HD Graphics Family; Memorie 3860 MB
Rezolutie: 1366x768


As fi foarte recunoscator daca cineva ar sti sa-mi rezolve aceste 3 probleme: grafica, rezolutia si chestia cu arma pe dreapta. Multumesc

1 răspuns:
| onurb explică:

In fine. nimeni nu a reusit sa-mi raspunda pana acum, dar nu-i nimic. Am cam reusit sa-mi rezolv singur problema. Acum mi se vede foarte bine in joc, mi-am bagat autoexec.cfg a lui Casey si merge perfect. Am ramas doar cu problema rezolutiei dar dupa cate m-am informat, nu prea am ce face cu asta, oricum incep sa ma obisnuiesc si asa cum este ea, e ok. Multumesc