| Ionute2018 a întrebat:

Deci, Am un telefon Huawei Y5ii CUN- L21, si totul este perfect merge bine,este nou,si o problema ciudata este la baterie, se descarca mult mai repede de la 39, cu mult mai repede scade.Ce sfaturi mi-ati da?

Răspuns Câştigător
| Motoc_Alex_1999 a răspuns:

Cred ca ai multe aplicatii. Incearca sa mai stergi din ele. Poate telefonul tau este incins ca stai mult pe el si dupa se descarca repede. Ia ti aplicatii pentru salvarea bateriei sau ceva de genul. Iti recomand sa te duci undeva cu telefonul si sa intrebi o persoana experimentata. Ori daca nu este problema la baterie.Ia ti una mai buna.Astept funda.Bafta

| Ionute2018 explică (pentru Motoc_Alex_1999):

Mersi frumos pentru răspuns.Dar interesant este ca am doar f a c e b o o k si M e s s e n g e r. telefonul are un sistem bine optimizat si nu mi s-a incins niciodata. Intrebarea este: Cum de tine foarte mult de la 100 la 39 si la 39 o ia razna.Doar am telefonul de 5 luni. Sa fie de la incarcator? Modul de incarcare? Folosesc mai tot timpul telefonul la minim ( luminozitate mica, stergere cache, iar hu a w e i are propriul optimizator pentru asa ceva) Nu înteleg de ce?

| Motoc_Alex_1999 a răspuns (pentru Ionute2018):

Da... Cred ca este de la incarcator. Ori este vechi, rupt ori stricat. Daca stai pe telefon cand se incarca bateria se va strica. Recomand sa nu faci asta. Ori bateria este stricata. Alte sfaturi nu mai am.Multumesc de funda

| Ionute2018 explică (pentru Motoc_Alex_1999):

Nu ai pentru ce, si da, folosesc telefonul la încarcat destul de des, chiar si pana ajunge la 100%. Probabil asta l-a afectat. Incerc sa schimb si încarcatorul ( chiar daca e original) cu altul. Si schimb si modul de încarcare. Daca tot asa se comporta e clar ca.e bateria sau pur si simplu modul lui de functionare