| LauBau a întrebat:

Deci as vrea sa raspunda doar cei care stiu!
Am un laptop HP Presario CQ57 si ieri m-i s-a inchis dincauza supra incalzirii, nu a fost prima oara, dar de data asta dupa ce am incercat sa il repornes imi spunea ca unul dintre ventilatoare nu merge corect si nu ma lasa sa intru in Windows.
Am deschis laptopul si am curatat ventilatorul de praf, am pornit laptopul ventilatorul mergea, nu mai primeam mesajul ala, dar tot nu ma lasa sa intru in Windows.
Practic aparea cun se incarca(atunci la incepu de zice ceva de genul RAM...ok Processor...ok) dar de data asta dupa ce face asta ecranul se inchide si reincepe din nou sa faca asta tot la nesfarsit.
Ce ar trebui sa fac, ma gandesc ca e vreo problema inauntru, dar cand l-am deschis nu se observa nimic stricat.
Este vreo cale sa intru in Windows?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul daca tot asa face, du-l la un service!
Avea-i dreptate cu curatatul dar NU ventilatoarele ci orificiul de iesire a aerului trebuia curatat, te mai poti uita 1 data dar se pare ca nu l-ai montat inapoi cum trebuia... Bafta!