| holyGuard3 a întrebat:

Deci cand vreau sa intru in metin2 imi apare aceasta eroare :

" Sorry, Yoursystem does not support 3D graphics, please check your harware and system configeration then try again "

Am reinstalat driverele ( de vreo 2 ori...)

Am un calculator super bun, am mai jucat si in nainte metin pe acelasi calaculator si nu ama vut nici o problema

Ziceti-mi si mie cum rezolv aceasta problema
Fara sa instalez windows-ul eu folosesc un windows xp

3 răspunsuri:
| BurloiuRaul a răspuns:

Ce placa ai si ce componente?

| holyGuard3 explică (pentru BurloiuRaul):

Am placa video cam slaba dar imi merg si socuri hd 3d am procesor Intel Pentium E2200 clocked at 2.20 GHz/////rami 4 GB total memory type DDR2////placa video ATI Radeon HD 3400 Series cred ca e de 128 ////hard Harddrive HitachiHDT721025SLA380 from 232.89 GB SATA II

| BurloiuRaul a răspuns:

Cred ca este de la placa video.Eu aveam Radeon PRO family tot de 128. Dar nu aveam aceasta problema.Totusi degeaba ai rami, procesor bun daca nu ai o placa video la fel de buna.Verifica daca este arsa sau ceva.Asta i s-a intamplat unui prieten.Dar totusi daca ziceai ca mai de mult iti mergea, sunt sigur ca e arsa. Daca nu o poti schimba fii atent este un program SwiftShader.Il cauti pe google.iti faci un cont si o sa iti trimita programul prin email.Dai pe folderul programului si dai pe x86 daca ai windows de 32 biti, sau pe 64 daca ai de 64 biti.Copiezi fisierul d3d9.dll si il pui in folderul metinului.Si dupa aia Distreaza-te!

Funda?