| tonynegrui a întrebat:

Deci mi-am bagat jocul nou superfighters deluxe dar cand intru sa ma joc am lag adica nu-mi merge deloc doar sta si atat... help mee please va rog

2 răspunsuri:
| BrokenInside a răspuns:

Am mai spus, sustin si acum : trebuie sa intri in setarile jocului(intri in folderul cu jocul si are un.exe care te lasa sa schimbi serarile), sa schimbi rezolutia la cea a ecranului tau(indiferent de placa video si de procesor etc cea mai buna si recomandata rezolutie pentru gaming este 1200 la 1000)si sa il pui in full screen, si setezi toate optiunile la low (adica cat mai putine efecte vizuale, te descurci tu, e usor)daca tot mai ai probleme, recomand sa iei un progam de defrag, sa schimbi tema ta de la windows pe clasic, fara wallpaper, si sa folosesti zilnic un program ca CCleaner, sa nu ai un antivirus de gen AVG sau Nod32 pentru ca iti consuma mult ram, sa scanezi in fiecare zi pentru virusi etc.Ca antivirus recomand Avira, este foarte bun si ofera informatii despre virusi etc.Si incearca si sa iti updatezi placa video, sa o ai la zi (nu baga ei update asa de mult, dar e foarte important upgrade al placii video, pentru ca poate creste performantele pana la 30-50%).Asta te ajuta la orice joc.Bafta. ( :

| tonynegrui explică:

Ba gabskke terog da-mi add tony_dj10@yahoo.com si sami arati terog eu ca imi place FF mult jocul