| sorin579 a întrebat:

Deci,mi-am luat un cablu de date pentru Nokia(eu am Nokia 6120 classic), am conectat la PC la telefon si mi-a aparut sa instalez ceva de vreo 5 ori, apoi dupa ce am instalat alea cand bag cablul de date nu mai apare nmc nici la PC nici la telefon...Ce sa fac? funda

1 răspuns:
| Eddz a răspuns:

Salut,
Cand il conectezi prima data isi instaleaza driverele, deci ai putina rabdare cu el. Poti incerca alta mufa usb, poate ajuta. De asemenea, e posibil ca si cablul sa fie cel cu pricina. Poate fi pentru date sau doar pentru incarcare. Ar fi ok daca ai avea cum verifica cu un alt cablu. Si ai putea verifica in setari, daca zice ceva de usb(nu mai stiu exact daca Nokia avea sau nu asa ceva)